Archiwa tagu: NCN

Milion złotych na badania relacji matka-dziecko

Projekt dr Katarzyny Lubiewskiej z Instytutu Psychologii UKW znalazł się na liście rankingowej konkursu Narodowego Centrum Nauki OPUS 10. NCN. Na badania, dr Lubiewska otrzyma 1 101 180 zł. Projekt „Połączenie podejścia emic i etic w badaniu zachowań rodzicielskich i przywiązania (CEE-PaAtt)” będzie realizowany wspólnie z holenderskim Uniwersytetem w Tilburgu (Prof. Fons van de Vijver) oraz tureckim Middle-East Technical University (Prof. Nebi Sümer). Czytaj dalej

Nowe inicjatywy MNiSW i NCN – SONATINA i „małe granty”

dec75872823b52e9e60330f0b5c1607c

Po przeznaczeniu dodatkowych 17 mln zł na projekty z zakresu nauk humanistycznych, MNiSW i NCN podejmują kolejne wspólne inicjatywy na rzecz środowiska naukowego. Nowe konkursy pomogą młodym naukowcom w rozpoczęciu kariery badawczej i wejściu w system grantowy.

Czytaj dalej

Najaktywniejsze jednostki naukowe

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło listy rankingowe uczelni, które zdobyły w ubiegłym roku najwięcej grantów na badania naukowe.

1 mld zł na naukę

W 2013 r. Centrum rozstrzygnęło 14 konkursów, w których finansowanie otrzymały 2433 projekty badawcze, staże podoktorskie i stypendia doktorskie na łączną kwotę ponad 1 mld zł.

Czytaj dalej

Harmonogram konkursów NCN

Harmonogram konkursów Narodowego Centrum Nauki – NCN

Narodowe Centrum Nauki w swojej działalności przede wszystkim finansuje badania naukowe podstawowe.

Realizując te zadania, Narodowe Centrum Nauki ogłasza konkursy na finansowanie projektów badawczych. Poniżej prezentujemy tabelę z ważnymi datami rozpoczęcia, zakończenia naboru oraz rozstrzygnięć poszczególnych konkursów naukowych.

Czytaj dalej