Archiwa tagu: czasopisma naukowe

Ocena czasopism naukowych. Indeksowanie i rozwój periodyków

Zapraszamy XIV seminarium w cyklu Badania naukowe. Ocena czasopism naukowych. Indeksowanie i rozwój periodyków pod patronatem serwisu badanianaukowe.edu.pl

Centrum Promocji Informatyki

Ocena czasopism naukowych w Polsce jest kluczowym narzędziem parametryzacji jednostek naukowych. Ewaluacja periodyków jest niezwykle ważnym zagadnieniem, którego kształt interesuje zarówno naukowców, bibliotekarzy jak i kadrę zarządzającą jednostkami naukowymi.

Czytaj dalej

Czasopismo naukowe – od wersji papierowej do elektronicznej

Centrum Promocji InformatykiTradycyjny model wydawania czasopisma naukowego (w formie papierowej) wyczerpał się. Redakcje masowo decydują się na ucyfrowienie swoich periodyków.

Decyzja o sposobie udostępniania czasopisma w Internecie ma charakter krytyczny. Zastosowanie właściwych narzędzi i metod sprzyja widoczności czasopisma dla odbiorców, jak również otwiera drogę do łatwego indeksowania tytułu i jego zawartości.

Seminarium pod patronatem serwisu badanianaukowe.edu.pl
Czytaj dalej

Artykuły naukowe w renomowanych czasopismach

Centrum Promocji Informatyki

Serwis badanianaukowe.edu.pl objął patronatem serię warsztatów organizowanych przez Centrum Promocji Informatyki.

Zapraszamy do udziału w warsztatach „Pisanie artykułów naukowych do renomowanych czasopism (nauki medyczne)”, które odbędzie się  już 25 czerwca w Warszawie. Celem warsztatów jest przekazanie umiejętności pisania artykułów w języku angielskim z przeznaczeniem do publikacji w branżowych prestiżowych czasopismach naukowych jak również umiejętności w zakresie efektywnej współpracy z redakcjami.

Czytaj dalej