Dolnośląski Festiwal Nauki na UE we Wrocławiu

W piątek, 22. września 2017, na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu rozpocznie się XX edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki  pod hasłem Nauka bez granic. Zaczynamy o godzinie 10-tej wykładem pod tytułem: „Jak być przedsiębiorczym i założyć własną firmę”. Podczas kolejnych spotkań będą m.in. zabawy z mikroskopem, sprawdzimy czy laptop może zaparzyć kawę, jak się odżywiamy i czy pijemy zdrową wodę.

Udowodnimy, że ekonomia wcale nie musi być ani trudna ani nudna, a rachunkowość przyjemna. Będą gry, warsztaty, konkursy i laboratoria.

Uczestnicy imprez festiwalowych poznają również tajemnice żywności, m.in. dlaczego warto jeść ryby, czy wszystkie warzywa i owoce są tak samo zdrowe, co dzieje się z organizmem człowieka, jeśli nie odżywia się racjonalnie.

Naszych gości zaprosimy też do odwiedzenia Dolnośląskiego Centrum Informacji Naukowej i Ekonomicznej. Nowoczesny obiekt biblioteki jest połączony z salami dydaktycznymi, konferencyjnymi  i magazynami zbiorów. Do dyspozycji czytelników jest 200.000 woluminów,  290   miejsc do pracy, w tym 21 kabin pracy indywidualnej i grupowej oraz 60 komputerów z oprogramowaniem niezbędnym do pracy naukowej.

Koordynatorem DFN na naszej Uczelni jest dr inż. Agnieszka Orkusz. Szczegółowy program  imprez przygotowanych z okazji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki znajdą Państwo na  stronie: www.ue.wroc.pl.